Internet

Zakupy na aliexpress

lektronika i agd znanych chińskich marek np. Xiaomi, obudowy i szkiełka do telefonów, akcesoria do makijażu lub tanie i fajne artykuły papiernicze oraz szkolne? Te produkty i wiele innych znajdziesz w chińskim serwisie aukcyjnym, który działa na globalną skalę. Dużym atutem platformy zakupowej Aliexpress jest dobrze działający program ochrony kupujących, a także – w przypadku znacznej większości transakcji – darmowa wysyłka zakupionych przedmiotów. Jeśli jesteśmy cierpliwi i poczekamy dwa do czterech-pięciu tygodni, możemy kupić dany produkt nawet kilkukrotnie taniej, niż gdybyśmy zamówili go z natychmiastową dostawą u polskiego importera. Naprawdę warto, gdyż przy większych zakupach zyskujemy spore oszczędności na takich wydatkach.Jak kupować na aliexpress – płatności

Czy mogę zapłacić w złotówkach, a może konieczne jest konto walutowe? Da radę pokryć koszty zakupu za pośrednictwem payPal? A może konieczne będzie podanie danych karty kredytowej? Te i dziesiątki innych pytań zadają codziennie osoby, które rozważają zakupy na Aliexpress, ale obawiają się różnych utrudnień. Polacy kupują w Chinach od dobrych kilku lat i zakupy stają się coraz bardziej przyjazne. Od co najmniej 2017 roku można płacić w złotówkach przez pośrednika o nazwie Przelewy 24, który współpracuje z większością polskich banków oraz operatorem płatności blik.  Zakupy online za granicą, szczególnie te dokonywane w aplikacji mobilnej (posiadacze smartfona lub tabletu mają dodatkowe zniżki w serwisie Aliexpress za transakcje z aplikacji zakupowej), stały się proste, wygodne i przyjemne.Masz wątpliwości związane z zakupami? Zapytaj na grupach w portalach społecznościowych!

Jeśli posiadasz konto na Facebooku, wiesz zapewne, ze w obrębie tego portalu wielu użytkowników zakłada tematyczne fora dyskusyjne. Najbardziej pomocne będą te, które posiadają najwięcej aktywnych userów. Fora i grupy facebookowe poświęcone tej tematyce  to między innymi: „Aliexpress Polska”, „Aliexpress zakupy”, „Aliexpress ukryte aukcje”, „Aliexpress okazje i perełki” – wpisz te frazy w pole z lupką, żeby odnaleźć wszystkie grupy tematyczne i dołącz do nich, stając się częścią polskiej społeczności klientów serwisu Aliexpress. Facebookowicze chętnie dzielą się opiniami na temat produktów, wspólnie polują na promocje i „cebule”, czyli limitowane oferty w bardzo okazyjnych cenach. Jeśli chcesz coś kupić, lub szukasz jakiegoś sprawdzonego produktu, zwyczajnie zadaj pytanie, a życzliwi użytkownicy chętnie doradzą, wrzuca zdjęcia zamówionych przedmiotów i napiszą, czy faktycznie warto nabyć daną rzecz. Dowiesz się też, ile naprawdę może trwać dostawa od danego sprzedawcy i czy wystarczająco zabezpiecza on paczkę przed uszkodzeniami w transporcie (jeśli kupujesz kapelusz z dużym rondem, może przyjść on lekko pognieciony, itp). Dyskusje na grupach to często lepsze źródło informacji od recenzji wstawionych w serwisie (nie każdy kupujący ocenia transakcję, bywają też tacy, którzy poza oznaczeniem zadowolenia poprzez liczbę gwiazdek nie napiszą nic więcej). Jeśli planujesz rejestrację konta na Aliexpress, a jednocześnie korzystasz z fb, dołącz do grup – to będzie bardzo pomocne.