Uncategorized

Serial The Crown

Serial The Crown to produkcja znanej platformy internetowej Netflix. W ostatnich latach cieszy się on rosnącą popularnością, co zaowocowało stworzeniem 3 sezonów i rozpoczęciem pracy nad kolejnymi. O czym opowiada serial The Crown i czy warto go obejrzeć?O czym jest serial The Crown?
W skrócie, serial The Crown opowiada o rządach królowej Elżbiety II, zarówno, jeśli chodzi o jej życie prywatne, jak i polityczne. Pierwsza seria licząca 10 odcinków swoją premierę miała już w roku 2016, a od tego czasu powstały również dwa kolejne sezony. Obecnie trwają pracę nad kolejnymi częściami The Crown, a twórcy zapowiadają, że łącznie będzie ich aż sześć.

Początkowo w rolę królowej Wielkiej Brytanii wciela się Claire Foy, jednak wraz z upływem lat w kolejnych seriach pojawia się Olivia Colman i Imelda Staunton. Oglądając The Crown stajemy się obserwatorami życia Elżbiety II już od momentu objęcia tronu. Serial opowiada o takich aspektach jej codzienności, jak relacje z mężem Filipem, dziećmi czy siostrą. Brzmi bardzo niepozornie, ale jest to dosyć wiarygodny i atrakcyjny sposób na oddanie zalet i wad królewskiego życia.

Fabuła serialu została opracowana w taki sposób, żeby nie stała się ona kolejną nudną produkcją biograficzną. Ciekawego klimatu dodaje również fakt, że główna bohaterka dzieła Netflixa wciąż żyje i razem z nami może obserwować poczynania twórców The Crown.Czy warto obejrzeć The Crown?

The Crown to serial inny niż wszystkie znane produkcje biograficzne. Trafia on w gusta nie tylko miłośników historii i kultury Wielkiej Brytanii, lecz także osób, które wręcz nie przepadają za takimi tematami. Pomimo stosunkowo spokojnej i przewidywalnej (bo przecież dużo osób wie, jak wyglądały losy Elżbiety II na przestrzeni lat) fabuły, jest on w stanie zachwycić artystycznymi kadrami i przedstawieniem królowej jako zwykłej kobiety, która również boryka się z problemami dnia codziennego.

Serial The Crown jest nie małą gratką również dla osób, które chciałyby poznać historię powojennej Europy okiem Wielkiej Brytanii. W wiarygodny sposób przedstawia on ówczesną rolę rodziny królewskiej i kontakty pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami państwa a Elżbietą II. Odsłania fakty, o których osoby znające jedynie skrót całej historii wcześniej nie miały pojęcia.

W produkcji pojawiają się znane postacie, takie jak chociażby Helena Bonham Carter znana z roli Bellatrix w Harrym Potterze czy Olivia Colman, którą można zobaczyć również w innych serialach dostępnych na Netflixie. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawa propozycja, która nie tylko bawi, lecz także przybliża realia życia w Wielkiej Brytanii z XX wieku.Gdzie obejrzeć The Crown?

Serial The Crown można obejrzeć na platformie Netflix, na której zlecenie został on stworzony. Jest to jedyna legalna droga do zapoznania się z tą produkcją, ale zdecydowanie warto. Na platformie znaleźć można również inne seriale, nie tylko o tematyce historycznej. Nawet jeśli nie spodoba Ci się The Crown – bez obaw, Netflix ma na koncie produkcje w zupełnie innym stylu.