VIDEO

Korzyści z oglądania filmów online

Po ciężkim dniu pracy wszyscy marzą o relaksie. Najlepszym sposobem na uniknięcie nudnej codziennej rutyny jest interesujący film. Dziś na szczęście nie musimy iść do kina czy wypożyczalni, kiedy chcemy obejrzeć wybrany przez siebie obraz. Możemy oglądać filmy za darmo online.

Dlaczego online?

Nowoczesne możliwości oglądania filmów online ma wiele zalet. To nieograniczone możliwości i bezpłatny dostęp o każdej porze dnia i nocy, a także dostępny interfejs, możliwość wyboru filmów według dowolnych parametrów. Wyszukiwanie żądanego filmu odbywa się za pomocą kilku kliknięć myszką. Dla wygody wyboru możesz czytać recenzje widzów, sprawdzać ocenę: wszystko to pozwoli ci oglądać tylko te filmy, które cię interesują. Możesz zatrzymać film, przewinąć go do tyłu, jeśli nagle przegapisz chwilę – żadne kino nie może tego zapewnić. Biblioteka filmów jest regularnie aktualizowana. Ostatecznie możesz oglądać najnowsze wiadomości, zanim zostaną nawet wyświetlone w telewizji.

Jak oglądać filmy online bezpośrednio na telewizorze?

Filmy za darmo możemy oglądać za pośrednictwem laptopa, ale oglądanie filmów online na dużym ekranie telewizora jest zawsze przyjemniejsze niż na ekranie monitora. Można to zrobić, nawet jeśli telewizor nie jest inteligentny i nie jest podłączony do Internetu – udostępniamy różne opcje.

Telewizor można podłączyć jako drugi monitor do jednostki systemowej lub laptopa. Najłatwiej to zrobić za pomocą kabla HDMI. Po podłączeniu treści wideo z komputera możliwe będzie odtwarzanie na telewizorze za pomocą oprogramowania komputerowego. Na przykład kliknij plik wideo prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odtwórz w …”. Opcjonalnie łączymy się z tabletem lub smartfonem za pomocą kabla. Dziś coraz chętniej korzystamy z gadżetów mobilnych. Można je również podłączyć do telewizora za pomocą HDMI. Niektóre tablety mają już pełne złącze HDMI, ale jeśli go nie masz, możesz kupić adapter microUSB-HDMI. Oczywiście możesz kontrolować obraz z tabletu.

Oczywiście możesz też łączyć się bez przewodów. Prawie każdy nowoczesny model telewizora (nawet budżetowy) ma dziś moduł Wi-Fi. Jeśli go nie ma, zdobądź go dodatkowo – to przydatna rzecz. Jak podłączyć tablet do telewizora przez Wi-Fi?

  • Przechodzimy do ustawień gadżetu, sekcji „Sieci bezprzewodowe”, znajdujemy tam element Wi-Fi Direct, włączamy opcję ( zaznaczamy znacznik wyboru).
  • To samo robimy w telewizji (z reguły ścieżka „Sieć – Wi-Fi Direct” ).
  • Łączymy dwa urządzenia.

Nie możemy zignorować najczęstszego sposobu bezpośredniego oglądania filmów w telewizji. Za pomocą Smart TV możesz oglądać filmy na YouTube i inne zasoby, znajdować programy telewizyjne (a nie pirackie kopie programów, ale wysokiej jakości treści w aplikacjach samych kanałów telewizyjnych). Jeśli chcesz oglądać filmy, najłatwiej jest zasubskrybować w jednym z kin online. Mają też darmowe filmy. Aby oglądać filmy ze znanych zasobów, poszukaj ich we wstępnie zainstalowanych aplikacjach. Powinien tam być przynajmniej YouTube. Aby oglądać programy telewizyjne niezgodne z harmonogramem, przejdź do „sklepu z aplikacjami” i znajdź dodatek do żądanego kanału. Ustaw – w środku będą różne zakładki z przelewami.