VIDEO

Internet TV

Obecnie istnieje wiele nowych telewizorów i modeli HDTV, które mają już funkcję łączności z Internetem. Umożliwi to właścicielom domów podłączenie telewizorów i wyświetlanie na ich większych ekranach tego, co zwykle widzą tylko na małym ekranie komputera. Telewizja internetowa ułatwia nam dostęp do darmowych filmów online przez całą dobę. 

Po co podłączać TV do Internetu?

Jednym z bardziej oczywistych powodów, dla których podłączenie telewizora do Internetu jest korzystne, to oglądanie filmów bezpośrednio z serwerów internetowych. Dotyczy to w szczególności tych właścicieli domów, którzy mają telewizory HD w swoim kinie domowym, ponieważ mogą po prostu wypożyczyć filmy HD z serwisów wypożyczających filmy i stron internetowych, takich jak Netflix, i oglądać filmy bezpośrednio z sieci za pośrednictwem transmisji strumieniowej. Jest to naprawdę wygodny sposób oglądania filmów i wybierania spośród tysięcy tytułów. Oprócz filmów możemy również oglądać odcinki swoich ulubionych seriali telewizyjnych prosto z sieci. Subskrybenci mogą również zdecydować się na zakup filmu lub po prostu wypożyczyć go na jeden odcinek transmisji strumieniowej. Dodatkowo istnieją też strony, które oferują nam całkowicie darmowe filmy online.

Wiadomości oraz muzyka

Widżety online, które widzisz z boku ekranu swojej strony internetowej, pokazują różnorodne informacje od godziny i daty po lokalną pogodę i niektóre najświeższe wiadomości. Gdy telewizor jest podłączony do Internetu, możesz wyświetlać wybrane widżety na ekranie, a także przeglądać kanał Twittera, lokalną pogodę, sprawdzać nowe wiadomości e-mail czy notowania giełdowe.

Jeśli włączysz połączenie internetowe podczas instalacji kina domowego, zyskasz możliwość słuchania wysokiej jakości muzyki nie tylko przez telewizor, ale także przez system dźwięku przestrzennego. Możesz skorzystać z milionów utworów online, a nawet wybrać wyświetlanie ich teledysków na ekranie podczas odtwarzania muzyki. Wiele stacji radiowych ma również transmisję strumieniową online, dzięki czemu możesz wygodnie słuchać ramówki na telewizorze.