VIDEO

Czyściec – niezwykła historia Fulli Horak

W polskich kinach rzadko można oglądać filmy o tematyce religijnej, dlatego premiera filmu „Czyściec” była czymś dość wyjątkowym. Teraz jednak produkcję tę można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Obraz jest dostępny w sieci zupełnie legalnie, dzięki telewizji internetowej. Bez względu na to, jakie są nasze osobiste poglądy na wiarę, warto zapoznać się z tym filmem, który wzbudza duże zainteresowanie i przyciąga przed ekrany wielu widzów ciekawych tego, co jest nam on w stanie zaproponować.

Objawienia Fulli Horak

Cała historia przedstawiona w filmie „Czyściec” jest oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Fulli Horak. Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy podczas spotkania ze znajomymi Fulla poznaje bardzo wyjątkową kobietę. Jej wiara w Boga jest niezwykle silna i niczym niezachwiana, co mocno oddziałuje na poszukującą swojej drogi duchowej Fulli. Jednej nocy, podczas żarliwej modlitwy i błagania o znak, kobieta doznaje objawienia. Nawiedza ją Magdalena Zofia Barat, która założyła zgromadzenie Najświętszego Serca.

Było to pierwsze z serii objawień, których doświadczyła Fulla Horak. W późniejszym czasie kobietę nawiedzali między innymi Jan Bosko, Teresa od Dzieciątka Jezus, czy też Joanna d’Arc. Wszystkie te wyjątkowe postaci przekazywały Fulli informacje na temat naszego życia po śmierci, dokładnie opisując niebo, piekło oraz czyściec. Między innymi na ich podstawie kobieta napisała książkę pod tytułem „Piękna Pani”, która stała się inspiracją dla scenariusza filmu „Czyściec”.

Zobacz „Czyściec” online

Film przedstawiający historię Fulli Horak oraz jej objawień został stworzony przez Michała Kondrata, który jest autorem scenariusza oraz reżyserem obrazu. Jest to jego kolejna produkcja o tematyce religijnej, gdyż w swoim dorobku ma on już dwa podobne tytułu: „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”. W roli głównej bohaterki możemy podziwiać, jak zwykle świetną Małgorzatę Kożuchowską, której towarzyszą między innymi Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Henryk Gołębiewski, Olga Bończyk, Marcin Kwaśny, Ida Nowakowska oraz Maria Niklińska.

Film „Czyściec” miał swoją kinową premierę w 2020 roku, ale teraz można go obejrzeć bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z zasobów telewizji internetowej, która zapewnia widzom legalny dostęp do tej produkcji. Niezależnie od tego, jaki jest nasz osobisty stosunek do samej wiary, warto dać szansę temu filmowi. Jest to z pewnością dość wyjątkowy obraz, który przyciąga uwagę szerokiego grona widzów o bardzo różnorodnych poglądach na temat religii.